Цікава інформація

Гімнастика для очей покращує пам’ять 

Вчені виявили легкий і безкоштовний спосіб поліпшити пам’ять. Як повідомляють дослідники Манчестерського університету, якщо протягом 30 секунд кожен день одночасно рухати зіницями з боку в бік, можна значно поліпшити свою пам’ять.
За словами керівника роботи, професора Ендрю Паркера, подібна гімнастика для очей збільшує так звану справжню пам’ять на 10%. У дослідженні взяли участь 102 студенти-добровольці, яких розділили на дві групи. Частина волонтерів щоденно виконувала припис вчених, рухаючи зіницями з боку в бік, інші ж добровольці не здійснювали подібної «фізкультури».
Пізніше дослідники роздали всім студентам 20 аркушів з 15 якимись словами. Після ознайомлення з цією інформацією молодим людям роздали інші аркуші з текстами, на яких потрібно було позначити ті слова, які попередньо озвучили.
В середньому група, до цього активно «стріляла» очима, на 10% краще впоралася із завданнями. Більше того, перша група студентів на 15% краще ігнорувала слова-пастки, які здавалися схожими на щойно сказані і спеціально були додані в тести для утруднення запам’ятовування.

Як зазначив професор Паркер, одночасний рух зіниць поліпшує координацію двох півкуль мозку. Причому, виявляється, максимальна ефективність вправи досягається при русі зіниць з боку в бік, а не вгору-вниз. Саме таким чином досягається активізація зони мозку, активного за мнемонічні здібності людини.

ЯК УНИКНУТИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ ТА ОБМОРОЖЕННЯ ЧАСТИН ТІЛА

   За прогнозами Укргідрометцентру 4 січня на території України спостерігатиметься холодна морозна погода, яка може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

    При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

    Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження: 
-не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.
 Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
-не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
 -носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;
 -не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;
 – у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;
-не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм.
 По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
-перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;
 -слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. 
Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.
Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
   І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Цікава інформація про воду.

Більшість з нас знають про воду тільки те, що без неї «ні туди ні сюди». Але вона приховує багато загадкового, і багато її властивостей не вивчені до цих пір. До Вашої уваги маловідомі і цікаві факти про воду!
Скільки станів у води?
Зі шкільної програми ми знаємо, що вода – рідка речовина, яка залежно від температури може бути твердою чи газоподібною. Насправді у неї не три стани, а набагато більше: 5 – коли це рідина, 14 – при мінусових температурах. А якщо вода перенасичена метаном, вона навіть може спалахнути.
 Чи всяка вода замерзає при температурі нижчій від нуля?
Не всяка. Дуже чистій воді, позбавленої домішок, температури трохи нижче нуля буде недостатньо – вона як і раніше залишиться рідкою. Але й для неї є свій поріг замерзання: просто він нижчий, ніж у звичайної води.
В якій країні найчистіша вода?
За даними дослідження ЮНЕСКО Фінляндія зайняла перше місце серед 122 країн світу. До речі, за цими ж дослідженнями сьома частина жителів нашої планети п’є воду, використовувати яку небезпечно для здоров’я …
Яка вода швидше перетвориться на лід – холодна чи гаряча?
Як не дивно, гаряча, хоча перед тим як замерзнути, їй потрібно повністю охолонути. Ця властивість води належить до дивних фактів: чому так відбувається, вчені до цих пір не пояснили. Можливо, за доказ цього феномена колись будуть давати Нобелівську премію, як за гучну теорему Пуанкаре …
А що буде, якщо «переохолодити» воду?
З водою, що при температурі тр-120 °, вчені виявили, що вона стає в’язкою. Ще якихось 15 ° нижче нуля – і вийшло щось схоже на скло.
охи нижче нуля стає льодом, при екстремальних мінусових температурах починаються дивовижні метаморфози. Заморозивши воду до
Вода вбиває
Саме «водним» способом поширюються найнебезпечніші для людини хвороби. Сьогодні подібним чином передається до 2/3 інфекцій. За статистикою, щороку вмирають близько 25 млн жителів планети, які вживали заражену воду.
Але без неї немає життя!
Все живе на нашій планеті містить воду і загине, якщо її втратить. Тварини – це вода на 75%, картопля – на 76%, а кавун складається з неї на 96%. В тілі людини близько 70% води, але залежно від віку цей показник змінюється. У тілі новонародженого її більш ніж 85%, в ​​тілі старого – близько 50%. Виходить, при старінні ми втрачаємо воду. А за своє життя встигаємо випити близько 35 тонн води!
Вода-дієтолог
«Сидіти на хлібі і воді» – значить голодувати, але не від хорошого життя. Але люди з надмірною вагою ді
йсно можуть «сісти на саму воду», виключивши з раціону інші напої, і значно скинути вагу. На думку дієтологів, це один з найефективніших способів схуднення.
Вода-кардіолог
Вживання достатньої кількості води в день – не менше 6 склянок – набагато знижує ризик серцевих нападів.
Найбільш «гламурна» вода
Є й така: продається в Лос-Анджелесі, наливається в пляшечки, прикрашені камінцями Swarovski. Має ідеальний кислотно-лужний баланс і, кажуть, непоганий смак. За літр такої водички багатії охоче платять по 90 доларів.
Водні багатства України – мінеральні води
На території нашої держави є близько 500 джерел з природною мінеральною водою. Це, зокрема, “Нафтуся”, “Свалява”, “Поляна квасова”, “Лужанська” тощо. До прикладу, аналогів “Нафтусі” (до слова, вона не дуже смачна, але корисна) за кордоном немає. До того ж це джерело є невичерпним, бо постійно оновлюється завдяки талій воді та опадам.


Комментариев нет:

Отправить комментарий